در حال بارگزاری....
دانلود

معرفی خودرویی بدون فرمان شرکت رولز رویس

رولز رویس از طرح مفهومی یک ماشین خودران رونمایی کرد. «رولز رویس» (Rolls Royce) برندی است که به تولید خودروهای استثنایی و خارق‌العاده و بسیار لوکس شهرت دارد. حالا این شرکت با رونمایی از طرح مفهومی ماشین خودران Vision 100 بار دیگر ثابت کرده که سزاوار نامش است. این خودرو به مناسبت صد سالگی BMW، شرکت مادر رولز رویس طراحی شده. این خودرو نشان می‌دهد که آینده‌ی خودروها پس از 20 تا 30 سال چگونه خواهد بود.

رولز رویس هنگام معرفی خودرو به آن با ضمیر اشاره‌ی او مونث (her) اشاره کرد که البته دلیل آن تندیس کوچکی است که در جلوی خودرو قرار داده شده. در واقع به این تندیس در قالب یک هوش مصنوعی به نام «النور» (Eleanor) جان‌بخشی شده. النور دستیار مجازی این خودرو است و اکثر کارهای آن را کنترل می‌کند و به دستورات صوتی صاحب آن پاسخ می‌دهد. النور هم مثل هر هوش مصنوعی خوبی به مرور زمان مالک این خودرو را می‌شناسد، مسیرهای مورد نظر و رستوران‌های مورد علاقه‌ی او را به خاطر می‌سپارد و حتی با سلیقه‌ای او در هنر آشنا می‌شود. خودروی ویژن 100 کاملا خودکار بود و آلایندگی آن صفر است.

نکته‌ی جالب درباره‌ی این خودروی باشکوه این است که ظرفیت دو سرنشین را دارد و فضای داخلی آن بسیار بزرگ است. درون آن یک کاناپه قرار دارد و فرمان رانندگی یا داشبورد در آن نصب نشده. رولز رویس وجود این موارد را در این خودرو بی‌معنی می‌داند. به جای آن در مقابل سرنشینان این خودرو یک نمایشگر OLED قرار دارد که عرض آن به اندازه‌ی پهنای اتاق خودرو است.


11 تیر 96
مطالب پیشنهادی