در حال بارگزاری....
دانلود

فیلم آموزش تميز كردن و لکه زدایی از مبل پارچه ای در خانه با جوش شیرین و سرکه

ترفندهای تميز كردن مبل پارچه ای در خانه با جوش شیرین و سرکه در خانه

تمیز کردن مبل پارچه ای با روش های کاربردی و طبیعی
1. تمیز کردن مبل پارچه ای با روش برس زدن
برای اطمینان از اینکه مبل شما به صورت عمقی تمیز شود، اولین کاری که باید انجام دهید این است که هرگونه خرده ریز یا کثیفی را از روی سطح و از بین بالشتک های مبل بردارید (ممکن است بخواهید دستکش بپوشید).

برای این کار به یک پارچه خشک و تمیز نیاز خواهید داشت. با استفاده از این پارچه رویه مبل را به نوعی برس کشیده و سعی کنید تمامی گوشه ها و شیارها را به دقت تمیزکاری کنید. برای تمیز کردن مناطق سرسخت تر مانند لکه های خشک شده، ممکن است لازم باشد از یک برس محکم استفاده کنید.

نکته برتر: اگر مبل پارچه ای شما رنگی روشن دارد، باید از یک پارچه سفید استفاده کنید. در غیر این صورت، رنگ موجود در پارچه می تواند به پارچه مبل شما مالیده شده و باعث تغییر رنگ رویه مبل شما شود.

2. از بین بردن بوهای بد مبل پارچه ای با جوش شیرین
پارچه های رومبلی از نظر ماهیت تمایل به جذب بوی حیوانات خانگی، مایعات و بوی بدن افراد دارند. با گذشت زمان، این وضعیت می تواند به رایحه ای ناخوشایند و ماندگار تبدیل شود، که برای پذیرایی از مهمانان دلپذیر نیست.

در حالی که می توانید بو را با بوی خوشبوکننده مبلی به ظاهر بپوشانید، این تنها یک راه حل موقتی بوده و پس از گذشت چند ساعت شرایط به حالت قبلی باز خواهد گشت. در عوض، باید یک تمیز کننده طبیعی پارچه که ساخت آن آسان است را امتحان کنید تا بوی بد را برای همیشه از بین ببرید.

نحوه از بین بردن بوی بد مبل پارچه ای
آنچه نیاز دارید:
جوش شیرین
تمیز کننده فرش خشک (اختیاری)
تمیز کردن مبل پارچه ای با جوش شیرین
ابتدا خرده ریزه های سطح مبل خود را تمیز کنید. سپس، روی کل سطح مبل جوش شیرین بپاشید و بگذارید حداقل 20 دقیقه بماند.
پس از آن، مبل را با استفاده از برس سر جارو برقی تمیز کنید.
برای از بین بردن لکه های سرسخت، جوش شیرین را با تمیز کننده فرش خشک ترکیب کرده و اجازه دهید برای مدت 20 دقیقه بر روی سطح لک پارچه بماند. اگر این کار کافی نبود، می توانید از یک بخارشوی دستی برای از بین بردن بوهای ماندگار در مبل استفاده کنید.

3. از بین بردن لکه ها مبل پارچه ای
مبل های پارچه ای با تمام زیبایی که دارند، در مقابل ریختن مایعات و یا ایجاد لکه های عمیق تقریباً بی دفاع هستند. هر کسی که یک لیوان نوشیدنی قرمز رنگ را بر روی مبل مورد علاقه خود ریخته باشد، این واقعیت را به خوبی می داند. خوشبختانه روش هایی برای پاکسازی لکه های سرسخت بدون نیاز به محصولات شیمیایی وجود دارد.

در ادامه محلولی برای تمیز کردن پارچه های رومبلی ارائه می دهیم.

نحوه از بین بردن لکه های پارچه رومبلی
آنچه نیاز دارید:
مایع ظرفشویی
سرکه سفید
جوش شیرین
آب گرم
تمیز کردن مبل پارچه ای با سرکه سفید
یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی، سرکه سفید، جوش شیرین و آب گرم را برداشته و با هم مخلوط کنید تا به صورت کف درآیند (در اثر واکنش جوش شیرین و سرکه مخلوط باید کف کند)
سپس کف حاصل را بر روی لکه ها و آلودگی هایی که بر روی سطح پارچه رومبلی وجود دارد، بمالید. حدود 10 دقیقه صبر کنید تا کف خشک شود.
وقتی کف خشک شد، سطح پارچه را با یک دستمال تمیز پاک کنید تا باقی مانده جرم و لکه از بین برود. در نهایت باید مبلی زیبا و بدون لکه داشته باشید.

نکته برتر: جوش شیرین و سرکه سفید یک ترکیب تمیز کننده فوق العاده برای هر لکه سرسخت است. این بدان دلیل است که جوش شیرین با سرکه واکنش داده و فرمولی اسیدی ایجاد می کند که به آرامی چربی و مواد معدنی را از بین می برد.

نکته برتر: این روش همچنین به عنوان پاک کننده طبیعی فرش نیز بسیار عالی است. مواد را با یکدیگر مخلوط کرده و به لکه های فرش بمالید تا فرش شما ظاهری تازه بیابد.

اگر مبل پارچه ای شما سالها دچار فرسودگی شده است، تمیز کردن آن به تنهایی برای بازگرداندن جلوه قبلی به آن کافی نیست. در این موارد، شما باید رنگ آمیزی مجدد مبل خود را در نظر بگیرید یا اگر به محصولات پاک کننده دسترسی ندارید، از روکش مبل استفاده کنید تا لکه های ناخوشایند و سرسخت را پنهان کنید.


17 اسفند 99