در حال بارگزاری....
دانلود

آشنایی با خواص ضد سرطانی قارچ

نتایج چند تحقیق نشان می دهد قارچ که یک ماده غذایی معمول در رژیم غذایی مردم چین و ژاپن است، می تواند از بروز سرطان های مثانه و پروستات پیشگیری کند و حتی در بهبود آنها نیز موثر باشد.

دانشمندان در مطالعات جدید خود دریافته اند که قارچ ها می توانند تومورهای سرطانی را تا بیش از 75 درصد تحلیل دهند تا جایی که می توان از آن به عنوان ماده جدید درمانی برای معالجه سرطان ها استفاده کرد.
محققان خاطرنشان کردند که مصرف این قارچ ها که خواص دارویی و ضدسرطانی دارند، می تواند کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان را بهبود بخشد.

پژوهشگران می گویند اهمیت استفاده از این ماده خوراکی به این خاطر است که نه تنها به درمان کمک می کند، بلکه با کاهش دوز داروهای معمولی و شیمیایی برای مبتلایان به سرطان شرایط زندگی بهتری را فراهم می کند. مواد مغذی موجود در قارچ، سیستم ایمنی بدن را فعال کرده و خاصیت تدافعی بدن را در مقابل عوامل بیماری زا مثل انواع انگل ها، ویروس ها، باکتری ها و... بالا می برد. چینی ها و ژاپنی ها، قارچ را داروی ضدسرطان می دانند در ژاپن، روسیه، چین و آمریکا، بسیاری از داروها از بین برنده تومورها از قارچ های خوراکی و غیرخوراکی تهیه می شوند.

قارچ خوراکی حاوی ماده ای است که با تشکیل تومورهای سرطانی پستان مبارزه می کند و با تنظیم آنزیم آروماتاز (Aromatize) مانع از تشکیل تومور پستان می شود.


17 مرداد 96
مطالب پیشنهادی